Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar,

Whatsapp son güncellemesiyle birlikte yeni bir güvenlik sistemini yayınladı. Yeni gelen güvenlik sistemi ile birlikte whatsappa iki adımlı doğrulama eklendi.

Peki nedir bu iki adımlı doğrulama?

İki adımlı doğrulama ile numaranızla tekrar whatsappı kurmayı denediğinizde, sizden iki adımlı doğrulamayı etkinleştirirken belirlemiş olduğunuz parolayı girmenizi isteyecektir. Bu parolayı yanlış girer iseniz whatsappın numaranızla kurulmasını engelleyecek ve şifremi unuttum seçeneği için epostanızı vermediyseniz 7 gün hesabınızı kitleyecektir. Bu kilitleme sonrası yani 7 gün süreden sonra normal şekilde şifresiz whatsappı kurabileceksiniz ama tüm mesajlarınız silinmiş şekilde kurulum gerçekleşecek. Whatsapp bu özelliği ile telefon numaranızla kötü niyetli kişilerin sizin yerinize whatsappı kurmasını engellemiş oluyor ve özel mesajlarınızı güvence altına alıyor.

İki adımlı doğrulamayı aşağıdaki şekilde etkinleştirebilirsiniz.

1.Adım:

Sağ üst taraftaki 3 noktaya basıp en aşağıdaki ayarlar seçeneğine basıyoruz.

2.Adım:

Ayarlara girdikten sonra Hesap seçeneğine tıklıyoruz.

3.Adım:

Hesap seçeneğine bastıktan sonra iki adımlı doğrulama seçeneğine basıyoruz.

4.Adım:

İki adımlı doğrulamayı seçtikten sonra etkinleştir diyoruz.

5.Adım:

Etkinleştir dedikten sonra karşımıza gelen ekrandan şifremizi belirliyoruz ve ileri dedikten sonra doğruluğunu onaylamak için belirlediğimiz şifreyi tekrar yazıyoruz.

6.Adım:

Şifremizi unutmamız durumunda şifremizi bulabilmek için eposta adresimizi yazıyoruz ve gene doğruluğunu onaylamak için ileri dedikten sonra tekrar eposta adresimizi yazarak doğruluğunu onaylıyoruz. Ve artık iki adımla doğrulama etkinleşmiş oluyor.

Önemli: Şifrenizi unutmanız durumunda eposta girmez iseniz şifrenizi bulamazsınız ve hesabınız 7 gün boyunca kilitlenir. Açıldığında ise tüm mesajlarınız silinmiş olarak size gelir.Önerim eposta hesabınızı girmenizdir.

7.Adım:

Eposta adresimizi girdikten sonra aşağıdaki ekran karşımıza geliyor ve iki adımla doğrulama etkinleşmiş oluyor.

 

Bu adımları uyguladıktan sonra whatsappınız artık daha güvende !

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın