Daha Önce Bağlanılan Wifi Ağının Şifresini Öğrenme

Merhaba arkadaşlar,

Daha önce bilgisayarımızdan bağlandığımız ağın veya ağların şifresini unutabiliyoruz. Böyle durumlarda şifreyi öğrenmek için 2 yol var şimdi size şifrenizi öğrenmeniz için bu yolları göstereceğim.

1.YOL

İlk olarak bağlı olduğumuz ağın şifresini öğrenmek için sağ alttaki wifi simgesine tıklayarak ağ ve paylaşım merkezini aça tıklıyoruz.

Daha sonra karşımıza gelen ekrandan bağlı olduğumuz ağın üzerine tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra gene karşımıza gelen ekrandan kablosuz özelliklerine basıyoruz.

Kablosuz özelliklerine bastıktan sonra yukarıda bulunan seçeneklerden güvenlik bölümüne giriyoruz.  Karşımıza gelen ekranda karakterleri göster seçeneğini işaretleyerek wifi şifremizin görüntülenmesini sağlıyoruz.

2.YOL

Bu yol ile daha önceden bağlanmış olduğunuz tüm ağların şifrelerini ufak bir program aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken WirelessKeyView programını güvendiğiniz bir siteden indirip WirelessKeyView.exe dosyasını çalıştırmak. Bu programı çalıştırdıktan sonra aşağıdaki gibi daha önce bağlandığınız wifi adları ve şifreleri gözüküyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Mart 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın