Bilgisayara Şifre Koyma Ve Yeni Kullanıcı Ekleme

Merhaba arkadaşlar,

Sizlere basit adımlarla bilgisayarınıza şifre koymayı göstereceğim. Bilgisayarınızı anlattığım adımlarla güvene alabilir istemediğiniz kişilerin bilgisayarınızı kullanmasını engelleyebilirsiniz.

Şimdi adım adım neler yapacağımıza bakalım.

1.Adım: Denetim masasına giriyoruz ve sağ üst taraftan görüntüleme ölçütü kısmını büyük simgeler olarak değiştiriyoruz. Değiştirdikten sonra ise ekranımızda gelen kısımlardan Kullanıcı Hesapları kısmına giriyoruz.

2.Adım: 

Kullanıcı hesapları kısmında girdikten sonra başka bir hesabı yönetin kısmına tıklıyoruz.

3.Adım:

Bu adımda ise karşımıza gelen ekrandan kullanıcı ekleyebilir ve istediğimiz kullanıcının şifresini, ismini yönetici isek değiştirebiliriz.

Kullanıcı eklemek için alt tarafta bulun bilgisayar ayarlarında yeni kullanıcı ekle seçeneği ile yeni kullanıcı ekleyebiliriz. Eğer şifre koymak veya değiştirmek istersek, şifre koyacağımız veya değiştireceğimiz hesabın üzerine tıklayarak parola oluştur seçeneğine kullanarak parola koyabiliriz.

Önemli Not: Eğer Microsoft hesabınızla yönetici hesabınız açık ise parolasını değiştirmek için Microsoft hesabınızın yani hotmail adresinizin şifresini değiştirmek yeterli olacaktır. Bu yöntem ile daha sonradan kendi oluşturduğunuz hesapların şifrelerini değiştirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

4.Adım:

Parola değiştir kısmına girdikten sonra parolamızı belirleyip, ipucumuzu yazarak değişikleri kaydet diyoruz ve şifremiz koyulmuş oluyor.

Herhangi bir sıkıntı yaşarsanız yorumlarda belirtmeyi unutmayın elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 26 Ocak 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın