USB Flash Bellek Biçimlendirme

Merhaba arkadaşlar,

Sizlere usb flash belleğimizi nasıl formatlayacağımızı veya biçimlendirebileceğimizi göstereceğim.

ÖNEMLİ!: Biçimlendirme yaptığınız zaman verileriniz silinecektir. Lütfen biçimlendirme yapmadan önce önemli verilerinizi yedekleyiniz.

İlk olarak usb flash belleğimizi bilgisayarımıza takıyoruz. Taktıktan sonra bilgisayarıma girerek flash belleğimizi bulup üzerine sağ tıklıyoruz ve açılan menüden biçimlendir seçeneğine basıyoruz.

Biçimlendir kısmına geldikten sonra açılan pencerede dosya sistemini eğer flash belleğimiz 8 gbtan büyük ise NTFS olarak, küçük ise FAT32 olarak seçiyoruz. Biçimlendirme seçeneklerimizi seçtikten sonra başlat diyerek biçimlendirmeyi başlatıyoruz. Eğer aceleniz var ise hızlı biçimlendir seçeneği işaretli kalsın ama önerim hızlı biçimlendirmenin kaldırılması ve normal zamanda temiz bir biçimlendirme yapılmasıdır.

Önemli Not: Eğer 8 gbtan büyük bir flash belleği FAT32 olarak biçimlendirirseniz 4 gbtan büyük veriyi tek seferde atamazsınız. Yeterli bellek yok diye hata verir. Yer olmasına rağmen böyle bir hata vermesinin sebebi yanlış biçimlendirmedir.

Biçimlendirmeyi başlattıktan sonra biraz bekliyoruz ve biçimlendirme tamamlanıyor. Artık temiz bir şekilde usb belleğimizi kullanabiliriz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın