Çok Kullanışlı Ve Yararlı 5 Site

Merhaba arkadaşlar,

Bugün sizlere kendi keşfetmiş olduğum ve kullandığım, gündelik hayatta bana çok yardımı olan 5 siteyi göstereceğim.

1-)  Pixlr

Bu sitemiz hiç bir kurulum gerektirmeden fotoğraflar,resimler üzerinde dilediğimiz gibi oynamalar yaparak düzenleme yapmamızı, ücretsiz bir şekilde sağlıyor. Acil, basit fotoğraf veya resim düzenlemeleriniz için çok ideal, hayat kurtaran cinsten !

2-) Optimizilla

Bu sitemiz ise bizi fotoğraflarımızın,resimlerimizin ve çalışmalarımızın diskimizde kapladıkları büyük boyutlardan kurtarıyor. Hızlı bir şekilde fotoğraf ve resimler üzerinde neredeyse hiç bir görüntü kalitesi bozmadan programsız, kurulumsuz bir şekilde boyutları düşürmeye yarıyor.Sizde hızlı bir şekilde fotoğraflarınızın ve resimlerinizin büyük boyutlarından kurtulmak isterseniz bu siteyi kullanabilirsiniz.

 

3-) VirusTotal

Şimdiki sitemiz ise sık sık kullanma ihtiyacı duyabileceğimiz bir site olan virustotal adlı sitedir. Virustotal ile kısa sürede programsız bir şekilde bilgisayarımızdaki dosyaları, girmiş yada girecek olduğumuz siteleri url üzerinden kolay şekilde, birçok virus programı aracılığıyla tarayabiliriz. Virustotal adlı sitemizi kullanarak kendimizi ve bilgisayarımızı olası tehditlere karşı koruyabiliriz.

4-) Unfurlr

Biliyorsunuz ki internette dolanırken kısaltılmış linklerin nereye yönlendirdiğini bilemiyoruz ve mecbur kaldığımız durumlarda içeriğini bilmeden tıklamak zorunda kalıyoruz. İşte bu site bizi bu dertten kurtarıyor ve kısaltılmış linklerin nereye yönlendirildiğini gösteriyor. Güvenliğimiz için kısaltılmış linklerin nereye yönlendirildiğini bilmemiz büyük avantaj !

5-) DuckDuckGo

Bu sitemiz ise kişisel bilgilerimizi tutmayan, reklamlarla takip etmeyen ve aramalarımızı takip etmeyen bir arama motoru olan DuckDuckGo. Sizde aramalarınızın kayıt edilmesini ve reklamlar ile takip edilmek istemiyorsanız DuckDuckGo arama motorunu kullanabilirsiniz. Eminim ki çoğunuz DuckDuckGo arama motorunun bu özelliklerini sevecektir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın